WHITE RABBIT – projekt wnętrza domu w Krakowie

Dom o powierzchni 250 m2. Komfortowo urządzone wnętrze w stylu nowoczesnym. Wnętrze parteru podzielone kompozycyjnie na dwie strefy – jadalni z kuchnią oraz salonu ze schodami na poddasze. Na ścianach pojawiła się okładzina ze szlifowanego betonu architektonicznymi z dekoracyjnie podkreślonymi mocowaniami. Wnętrze ma nowoczesny, luksusowy charakter. Całość ocieplona przyjaznymi fakturami materiałów, takimi jak poduszki z naturalnym włosiem, miękki dywan czy postarzana podłoga olejowana. W jadalni zaproponowaliśmy stół z drewna wybarwianego na kolor czarny oraz białe, tapicerowane krzesła. Nad stołem wiszą geometryczne, srebrno- białe lampy. Na tle ściny z betonową okładziną pojawiła się funkcjonalna komoda oraz lustro w dekoracyjnej ramie. Po bokach subtelne lampki na linkach rozpiętych pomiędzy sufitem a podłogą. Lustro zamontowane we wnęce w suficie nad stołem daje ciekawe złudzenie optyczne. W centralnej części kuchni pojawiła się funkcjonalna wyspa kuchenna z miejscami do siedzenia. Brek przy wyspie osłania blat kuchenny od strony jadalni. Przy wyspie kuchennej miejsce na siedzenia na designerskich hokerach.

Od strony salonu wyeksponowane zostały schody ze szklaną balustradą. Białe schody z podświetleniem na tle betonowej ściany, prowadzą na poddasze gdzie znajdują się sypialnie domowników. Projekt wnętrza salonu został wzbogacony piaskowanymi płaszczyznami luster. Pomiędzy misternymi wzorami na lustrze odbija się przestrzeń salonu. Białe, skórzane sofy zyskały przyjazny charakter dzięki zastosowaniu dużych miękkich poduszek.

Sypialnia główna nawiązuje do charakteru przestrzeni dziennej. Na ścianie za łóżkiem zaproponowaliśmy okładzinę betonową. Oświetlenie rozmieszczone w czarnych wnękach na suficie. Designerskie meble dopełniają charakter wnętrza.

Tagi: białe schody, nowoczesny salon, duże lustra, beton architektoniczny .