Luksusowy dom

Wiele domów określa się jako „luksusowe” lub „ekskluzywne”. Co tak naprawdę oznacza „luksusowy dom” i jakie cechy czynią go ekskluzywnym?
Zdefiniowanie luksusu może być naprawdę trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to, co jedni uznają za wysoki poziom, a dla innych wcale nie musi być luksusem. Nie należy go określać tylko ceną lub wielkością domu, chociaż mogą to być ważne czynniki dla wielu osób.
Czym zatem jest luksusowy dom? Co powinien zaoferować, aby naprawdę można było go tak określać?

Luksusowy dom to wyjątkowa lokalizacja

 

Pożądana lokalizacja jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem określającym wartość domu. Najlepsze domy z wyższej półki są budowane w miejscach, które są atrakcyjne dla nabywcy domu.
Atrakcyjną lokalizacją może być miejsce otoczone naturą. Może to być dom nad brzegiem morza lub jeziora. Dla niektórych może to również oznaczać łatwy dostęp do autostrady, która pozwala na szybkie dotarcie do pracy w mieście. Dla innych luksusem jest bliska odległość od dobrych szkół i parków. Jeszcze inni będą zachwyceni mieszkaniem w pobliżu atrakcji turystycznych. Luksusowa lokalizacja to dla każdego coś innego.

1 projekt wnętrza rezydencji w warszawie

Ekskluzywny dom – powierzchnia

 

Luksusowe domy są zazwyczaj większe. Dla większości ludzi wysokiej klasy dom musi oferować dużo miejsca. Ile zależy od lokalizacji i pragnień nabywcy domu. Niektóre luksusowe domy oferują duże przestrzenie dziennej aktywności, inne skupiają się na ekskluzywnych udogodnieniach w rozległej kuchni. Wiele z nich oferuje wysokiej klasy udogodnienia takie jak pokoje gier, kina domowe, siłownie i baseny, które zapewniają idealny wypoczynek w gronie rodzinnym lub wspólnie z przyjaciółmi.

Materiały premium

 

Wystarczy rzut oka, aby zobaczyć, że luksusowe domy wypełnione są wysokiej jakości materiałami. Zaliczają się do nich takie elementy jak granitowe blaty, marmurowe podłogi i wysokiej jakości sprzęty kuchenne. Domy mogą również zawierać ekskluzywne dodatki, takie jak baseny z ukrytymi przelewami lub tarasy wykonane z eleganckiego trawertynu.
Luksusowe domy często wypełnione są inteligentną technologią, które sprawiają, że życie staje się tak proste, jak to tylko możliwe. Dodatkowe funkcje, takie jak siłownia, sauna lub basen oraz ich wykończenie materiałami premium mogą być bardzo pożądane dla wielu najbardziej wymagających użytkowników.

10 salon architekt wnetz zlota 44

Piękno zewnętrznej części w luksusowym domu

 

Twoje pierwsze spojrzenie na dom to zazwyczaj jego elewacji. Luksusowe domy często odznaczają się efektownym wyglądem zewnętrznym, który emanuje architektoniczną elegancją. Jednak w przypadku luksusowych rezydencji piękno rozciąga się także dalej, obejmując krajobraz, elementy małej architektury, ogrody, oświetlenie i wiele innych.
Udogodnienia na świeżym powietrzu mogą obejmować ekskluzywne altany, kuchnie na świeżym powietrzu i przestrzenie służące rozrywki. Wszystkie te elementy są niezwykłym przedłużeniem bogatych wnętrz ekskluzywnego domu. Fontanny z nastrojowym oświetleniem nocnym zapewniają kojące i spokojne tło.
Domy z najwyższej półki często zawierają elementy otoczenia, które nie tylko są piękne, ale także zapewniają poziom prywatności podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu przy basenie lub relaksu w altanie. Każdy element zewnętrzny domu premium został zaprojektowany tak, aby uzupełniał zewnętrzną architekturę domu i dopełniał jej piękno.

Cena domu premium

 

Jest zrozumiałe, że cena domów określanych jako „luksusowe” lub „premium” jest powyżej średniej. Są to nieruchomości bardzo indywidualne, o unikalnych cechach i wyższej cenie.
Ceny luksusowych domów obejmują takie czynniki jak: większa powierzchnia, luksusowe udogodnienia i funkcje, materiały premium, zagospodarowane działki, doskonałe lokalizacje oraz piękne otoczenie i widoki. Częścią tego, co czyni je „luksusowymi”, jest także ich wartość.
Ceny luksusowych domów są wyższe w porównaniu z innymi w okolicy. Często sama ich obecność sprawia, że najbliższa okolica staje się „premium”. Cena ekskluzywnego domu może sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych a najdroższe domy na świecie to setki milionów dolarów. Ten aspekt mocno uzależniony jest od lokalizacji domu. Luksus zawsze był wysoko ceniony.

2 projekt domu z duzymi oknami przeszkleniami

Wyjątkowa jakość wykonania ekskluzywnego domu

 

Dom premium to dom dobrze zbudowany. Nie tylko materiały konstrukcyjne, ale także projekt architektoniczny i projekt wnętrza powinny być najwyższej jakości. Dom luksusowy to dom zbudowany i wykończony przez doświadczonych budowlańców. Elementy wyposażenia to również domena między innymi stolarzy z najwyższej półki. Większość luksusowych domów jest budynkami indywidualnymi i niepowtarzalnymi. Są to domy projektowane i wykonane w najwyższej jakości, ale także dostosowane do unikalnych potrzeb i stylu życia jego mieszkańców. Nawet jeżeli dom premium kupowany jest z rynku wtórnego, to warto poznać jego przeszłość – istotną informacją będzie np. kto zaprojektował i wybudował dom, kto odpowiedzialny był za wykończenie wnętrz i czy firmy te cenione są za jakość swoich prac i dbałości o szczegóły. Renomowane firmy i projektanci odpowiedzialni za budowę i wykończenie domu z pewnością są elementem, który dodaje domowi wartości.

Łazienka w stylu spa w luksusowym domu

 

W luksusowym domu łazienki są przestrzeniami, które zapewniają wrażenia niczym prawdziwe spa. Niektóre z nich wyposażone są w sauny, wanny i prysznice z hydromasażami i wiele innych elementów zarezerwowanych dla profesjonalnych salonów odnowy biologicznej. Oprócz wyposażenia premium łazienki te wykonane są z ekskluzywnych materiałów takich jak naturalny kamień, artystyczne mozaiki, dekoracyjne wanny a do tego oferują piękny i relaksujący widok. Łazienki w luksusowym domu zapewniają wygodę i komfort.

14 komfortowa łazienka projekt