Luksusowy dom – wygoda i unikalność rozwiązań

Co tak naprawdę oznacza „dom premium” i jakie cechy sprawiają, że nim jest? Ekskluzywny dom dla niektórych to cena lub wielkość, ale nie zawsze te czynniki są najważniejsze. Czym zatem jest luksusowy dom? Co powinien zaoferować swoim posiadaczom, aby naprawdę można było go tak określać?

Luksusowe domy to wyjątkowa lokalizacja

 

Najdroższe luksusowe domy świata budowane są w miejscach najbardziej atrakcyjnych z punkt uwidzenia nabywcy. Pożądana lokalizacja jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem określającym wartość domu.  Atrakcyjną lokalizacją może być miejsce, które otacza natura. Może to być dom nad brzegiem morza lub jeziora. Dla niektórych może to również oznaczać łatwy dostęp do autostrady, która pozwala na szybkie dotarcie do pracy w mieście. Dla innych luksusem jest bliska odległość od dobrych szkół i parków. Jeszcze inni będą zachwyceni mieszkaniem w pobliżu atrakcji turystycznych. Luksusowa lokalizacja domu to dla każdego coś innego.

1 projekt wnętrza rezydencji w warszawie

Luksusowy dom – powierzchnia

 

Luksusowe domy są zazwyczaj większe. Dla większości ludzi wysokiej klasy dom musi oferować dużo miejsca. Ile zależy od lokalizacji i pragnień nabywcy domu. Niektóre ekskluzywne domy oferują duże przestrzenie dziennej aktywności, inne skupiają się na rozbudowanym wyposażeniu w dużej kuchni. Wiele z domów oferuje wysokiej klasy udogodnienia takie jak pokoje gier, kina domowe, siłownie i baseny, które zapewniają idealny wypoczynek w gronie rodzinnym lub wspólnie z przyjaciółmi.

Ekskluzywny dom – materiały

 

Wystarczy rzut oka, aby zobaczyć, że luksusowe domy wypełnione są wysokiej jakości materiałami. Zaliczają się do nich takie elementy jak granitowe blaty, marmurowe podłogi i wysokiej jakości sprzęty kuchenne. Domy mogą również zawierać ekskluzywne dodatki, takie jak baseny z ukrytymi przelewami lub tarasy wykonane z eleganckiego trawertynu.
Luksusowe domy z półki premium często wypełnione są inteligentną technologią, które sprawiają, że życie staje się tak proste, jak to tylko możliwe. Dodatkowe funkcje, takie jak siłownia, sauna lub basen oraz ich wykończenie wysokiej klasy materiałami mogą być bardzo pożądane dla wielu najbardziej wymagających użytkowników.

10 salon architekt wnetz zlota 44

Piękno zewnętrzne luksusowego domu

 

Pierwsze spojrzenie na dom to zazwyczaj jego elewacja. Luksusowe domy często odznaczają się efektownym wyglądem zewnętrznym, który emanuje architektoniczną elegancją. Jednak w przypadku ekskluzywnych rezydencji piękno rozciąga się także dalej, obejmując krajobraz, elementy małej architektury, ogrody, oświetlenie i wiele innych.
Dodatkowe udogodnienia na świeżym powietrzu mogą obejmować altany, kuchnie na świeżym powietrzu i przestrzenie służące rozrywce. Wszystkie te elementy są niezwykłym przedłużeniem bogatych wnętrz domu.
Luksusowy dom z najwyższej półki często zawiera elementy otoczenia, które nie tylko są piękne, ale także zapewniają wysoki poziom prywatności podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu przy basenie lub relaksu w altanie. Każdy element zewnętrzny domu premium został zaprojektowany tak, aby uzupełniał zewnętrzną architekturę i dopełniał jej piękno.

Jesteś zainteresowany projektem wnętrza domu ? Zapoznaj się z naszą ofertą:

Projektowanie wnętrz – Artcore Design

Cena ekskluzywnego domu premium

 

Jest zrozumiałe, że cena domów określanych jako „luksusowe” lub „premium” jest powyżej średniej. Są to nieruchomości bardzo indywidualne, o unikalnych cechach i wyższej cenie.
Ceny luksusowych domów obejmują takie czynniki jak: większa powierzchnia, udogodnienia i funkcje, materiały premium, zagospodarowane działki, doskonałe lokalizacje oraz piękne otoczenie i widoki. Częścią tego, co czyni je „luksusowymi”, jest także ich wartość.
Ceny ekskluzywnych domów są wyższe w porównaniu z innymi w okolicy. Często sama ich obecność sprawia, że najbliższa okolica staje się „premium”. Cena domu może sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych a najdroższe domy na świecie to setki milionów dolarów. Ten aspekt mocno uzależniony jest od lokalizacji domu. Luksus zawsze był wysoko ceniony.

2 projekt domu z duzymi oknami przeszkleniami

Luksusowe domy – wyjątkowa jakość wykonania

 

Dom premium to dom dobrze zbudowany. Nie tylko materiały konstrukcyjne, ale także projekt architektoniczny i projekt wnętrza, niezależnie czy to styl nowoczesny czy np. modern classic, powinny być najwyższej jakości. Dom luksusowy to dom zbudowany i wykończony przez doświadczonych budowlańców. Elementy wyposażenia to również domena między innymi stolarzy z najwyższej półki. Większość luksusowych domów jest budynkami indywidualnymi i niepowtarzalnymi. Są to domy, które projektuje i wykonuje się w najwyższej jakości, ale także dostosowuje do unikalnych potrzeb i stylu życia jego mieszkańców. Nawet jeżeli dom premium kupowany jest z rynku wtórnego, to warto poznać jego przeszłość – istotną informacją będzie np. kto zaprojektował i wybudował dom, kto odpowiedzialny był za wykończenie wnętrz i czy firmy te cenione są za jakość swoich prac i dbałości o szczegóły. Renomowane firmy i projektanci odpowiedzialni za budowę i wykończenie domu z pewnością są elementem, który dodaje domowi wartości.

Łazienka w ekskluzywnym domu

 

W luksusowym domu łazienki są przestrzeniami, które zapewniają wrażenia niczym prawdziwe spa. Niektóre z nich wyposażone są w sauny, wanny i prysznice z hydromasażami i wiele innych elementów zarezerwowanych dla profesjonalnych salonów odnowy biologicznej. Oprócz wyposażenia premium łazienki te wykonane są z ekskluzywnych materiałów takich jak naturalny kamień, artystyczne mozaiki, dekoracyjne wanny a do tego oferują piękny i relaksujący widok. Łazienki w ekskluzywnym domu muszą zapewniać wygodę i komfort.

14 komfortowa łazienka projekt

Jakie pomieszczenia mogą znaleźć się w luksusowym domu

 

Budowanie każdego domu to prawdziwe wyzwanie – możliwości są nieograniczone. Luksusowe domy wypełnione są wieloma niestandardowymi pomieszczeniami, które nie tylko zapewniają rozrywkę i relaks domownikom, ale także sprawdzą się jako miejsce pracy lub spędzenia czasu z przyjaciółmi.

Niestandardowe pomieszczenia, które mogą znaleźć się w projekcie domu:

 • Pokój gier  – dobrze wyposażony pokój gier może być idealnym miejscem na relaks, rywalizację, a nawet przyjmowanie gości. Umieszczenie w tym pokoju stołu bilardowego, piłkarzyków, stanowiska do gier wideo oraz przytulnej, nowoczesnej sofy do oglądania ulubionych filmów pomoże stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, z której ciężko będzie wyjść. Nowoczesne pokoje gier nie mają nic wspólnego z wizją betonowej piwnicy wyposażonej w mini lodówkę. W wielu luksusowych domach, pokoje gier to niezwykle ekskluzywne miejsca. Znajdziemy w nich materiały premium, niezwykłe luksusowe meble i sprzęty do różnych gier. Dobrze zaplanowana funkcja zapewnia domownikom miejsce zabawy i relaksu.
 • Biblioteka domowa – domowa biblioteka to w luksusowym domu często oaza spokoju i odosobnienia. W zaciszu dobrze urządzonej biblioteki można nie tylko sięgnąć po ulubione dzieło i poczytać, ale także wyciszyć się i odpocząć. Wygląd domowej biblioteki podyktowany będzie osobistymi preferencjami i aranżacją pozostałych części domu.
 • Domowe biuro – domowe biuro to coraz częściej nie tylko wygoda ale także niezbędny element przestrzeni domu. Luksus posiadania wygodnego pomieszczenia do pracy jest niezwykle ważny w dzisiejszych czasach. Miejsce to powinno gwarantować ciszę pozwalającą na swobodną rozmowę telefoniczną. Dobre wyposażenie do zrealizowania telekonferencji to w domowym biurze już standard a nie ekstrawagancja. Wygodne domowe biuro to luksus ale też coraz częściej niezbędna część każdego domu.
 • Kino domowe – Kino domowe lub sala multimedialna pozwalają właścicielom domów cieszyć się dźwiękiem przestrzennym i kinowymi doznaniami o każdej porze dnia. Większość wysokiej klasy ekskluzywnych domów premium w dzisiejszych czasach zawiera jakiś rodzaj kina domowego lub pokój multimedialny. Kino domowe w nowoczesnym domu jest wyposażone w najnowszy zestaw głośników klasy kinowej, ogromny telewizor lub rozwijany ekran. Miękkie ściany, wygodne fotele i sofy, delikatne oświetlenie to dopełnienie pokoju kina w luksusowym domu.
 • Winiarnia – Wiele domów posiada specjalnie wydzielone pomieszczenia na wino. Odpowiednia temperatura, wilgotność i ilość światła to podstawy, jeżeli chodzi o przechowywanie szlachetnego trunku, jakim jest wino. Przestrzeń domu z własną strefą sprzyjającą długotrwałemu leżakowaniu wina oraz miejscem do degustacji jest doskonałym elementem podnoszącym rangę domu.
 • Kryty basen / Spa – Udoskonalone technologie i wysoko wydajna wentylacja oznaczają, że możesz korzystać z uroków basenu i spa we własnym domu przez cały rok bez niebezpieczeństwa wilgoci w pozostałych przestrzeniach domu i zapachu chloru. Własny basen w domu pozwoli poćwiczyć, złagodzić stres i zaznać odnowy biologicznej np. W przylegającej saunie.
 • Domowa siłownia wyposażona w ulubione sprzęty do ćwiczeń to niezbędny pokój w domu osób dbających o zdrowie. Luksus ćwiczenia we własnym domu wart jest zaplanowania wydzielonej przestrzeni w domu premium.
 • Ogród zimowy – to przeszklona przestrzeń w obrębie domu pozwalająca nawet zimą na spędzenie czasu w prawdziwym ogrodzie. Ogród zimowy w luksusowym domu to również miejsce, w którym w mroźne dni możemy skorzystać z promieni słońca bez wychylania nosa z ciepłego domu.
 • Serwerownia
 • Domowy bar
 • Kręgielnia
 • Reprezentacyjny garaż

W jakim stylu budowane są luksusowe domy?

 

Styl klasyczny:

Domy w stylu klasycznym to czerpią z elementów klasycznej architektury greckiej i rzymskiej. Idealne proporcje, symetryczne układy okien i drzwi na elewacji, zdobienia takie jak gzymsy i kolumny to znak rozpoznawczy klasycznego stylu. Niczym starożytne projekty willi zapewniają swoim mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo. Luksusowe domy w stylu klasycznym mają centralnie umiejscowione wejście, które może być przekryte portykiem opartym na kolumnach. Drzwi i okna zazwyczaj otoczone są ozdobnymi obramowaniami. Plan domu dostosowany jest do oczekiwań funkcyjnych mieszkańców.

 

Luksusowe domy – styl nowoczesny

Czym charakteryzują się nowoczesne domy?

Nowoczesny dom to taki, który odzwierciedla współczesny styl, czyli w tym przypadku architekturę i design XXI wieku. Nowoczesne domy i ich styl ewoluuje, co oznacza, że zmienia się i rozwija, stale dostosowując się do tego, co nowe i aktualne zarówno w świecie architektury jak i projektowania wnętrz.

Ponieważ koncepcja współczesnego luksusowego domu w stylu nowoczesnym jest tak płynna, często urządza się je w odmiennych stylach aranżacji wnętrz. Na przykład dzisiejsze nowoczesne domy urządza się zarówno w minimalistycznym stylu jak i w stylu nawiązującym do klasyki. Jest to świadectwo zmiennej mody i upodobań.

Należy zauważyć, że współczesne domy to nie tylko obraz modnych i aktualnych trendów stylistycznych panujących w architekturze i projektowaniu wnętrz. We współczesnych luksusowych domach często kładzie się duży nacisk na zrównoważony rozwój i inteligentne funkcje, w tym przyjazne dla środowiska materiały budowlane, energooszczędność i inteligentne produkty domowe.