Włoski styl wnętrz – styl, emocje i pasja

Niezależnie od czasu i dominujących trendów stylistycznych, wnętrza we włoskim stylu wyglądają wspaniale i inspirująco. Włoski styl jest nacechowany emocjami i bardzo zmysłowy. Tworzone przez włoskich projektantów nowoczesne meble, oświetlenie oraz elementy wyposażenia są wygodne, przyjazne użytkownikowi i posiadają niezwykle atrakcyjne wizualnie formy. Wnętrza we włoskim stylu są harmonijne i eleganckie. Wyróżnia je często prowokacyjny styl oraz odważne podejście do zagadnienia kształtu i koloru. Nowoczesne meble i oświetlenie często tworzone jest w oparciu o śmiałe i ciekawe pomysły, które odzwierciedlają niezwykły kunszt artystyczny włoskich projektantów.

wnętrze salonu we włoskim stylu

Włoski styl projektowania wnętrz jest innowacyjny i kreatywny. Włoscy projektanci nie boją się eksperymentów stylistycznych i prowokowania odbiorców śmiałymi pomysłami. Historia włoskiego wzornictwa to nieustanna zmiana stylów i tworzenie nowych koncepcji stylizacji wnętrz.

Nowoczesne meble włoskie, lampy i wyposażenie dekoracyjne wnętrz odzwierciedlają europejskie tradycje i zmieniające się włoskie spojrzenie na styl oraz projektowanie. Często są one sprzeczne z poprzedzającymi je koncepcjami, a ich rezultaty bywają zaskakujące i odważne .
Włoski styl wypełniony jest kreatywnymi eksperymentami z kształtami i materiałami mebli oraz oświetlenia. Zauważalna jest odwaga w używaniu nowych komponentów oraz niezwykłych kombinacji kolorystycznych. Te wszystkie cechy są elementami tego wspaniałego stylu projektowego. Pochodzące z Włoch nowoczesne meble włoskie, oświetlenie i akcesoria do wystroju wnętrz są uderzająco piękne, a równocześnie niezwykle funkcjonalne.

kuchnia styl włoski wnętrza i architekt

Włoskie wnętrza – nowoczesne piękno

Pod wieloma względami nowoczesne włoskie wzornictwo jest synonimem luksusu. Większość włoskich mebli jest dość droga, ale meble te zazwyczaj warte są swojej ceny. Niezwykła precyzja, najwyższej jakości materiały oraz doskonałe detale sprawiają, że meble te są niepowtarzalne. Włochy od dziesięcioleci mają opinię lidera w dziedzinach artystycznego kreowania i projektowania. Dizajnerski prym wiodą między innymi w dziedzinach związanych z meblami, modą, motoryzacją, urbanistyką, architekturą i wzornictwem przemysłowym. Włochy są domem jednych z najwspanialszych projektantów i artystów współczesnego świata.

projekty wnętrz we włoskim stylu

Włoski styl wnętrz i mebli – historia

Rozwój włoskiego wzornictwa meblowego datuje się na początek XX wieku. Był to czas, kiedy zyskało ono dużą popularność wśród społecznych elit. W latach trzydziestych włoskie projekty bardzo przypominały francuski styl art deco, ale ruch racjonalizmu oraz rosnący po II Wojnie Światowej industrializm poprowadził włoski dizajn na drogę minimalizmu i pozornej prostoty. W latach 60′ i 70′ włoscy projektanci zaczęli tworzyć unikalne i bardzo awangardowe koncepty. W tym samym czasie swoje tryumfy zaczęły święcić loga włoskich firm modowych, takich jak Prada, Versace, Armani, Gucci i Moschino. Docenione zostały również piękne linie włoskich samochodów. To właśnie wtedy „Made in Italy” stało się symbolem luksusu i piękna. Nic dziwnego, że włoski przemysł meblarski podzielił los włoskiej mody i wzornictwa przemysłowego. To za co kocha się włoski dizajn to jednak nie tylko piękno, ale przede wszystkim funkcjonalność.

włoski styl wnętrz łazienka z grafiką

Włoskie wnętrza – luksusowy minimalizm

Nowoczesne czyste linie i geometryczne kształty sprawiają, że włoski styl jest niezwykle popularny i doskonale wpisuje się we wnętrza współczesnych domów. Stylistyka włoskich mebli i dekoracji często przywodzi na myśl minimalizm. Pomimo oszczędnych form, wnętrza wypełnione włoskim designem są piękne i zapewniają niezwykłe estetyczne doznania swoim mieszkańcom. Minimalistyczny wygląd włoskich mebli pozwala właścicielom na zaaranżowanie wnętrza ulubionymi obrazami, akcesoriami i kolorami. W ten sposób wnętrze zostaje spersonalizowane i dopasowane do jego mieszkańców. Piękne wnętrza z włoskimi meblami doskonale znoszą takie zabiegi, zachowując wyważony charakter przestrzeni. Włoski design może wydawać się prosty, ale zdecydowanie nie należy mylić go z „nudnym”. Projektanci włoskich dekoracji i wyposażenia wnętrz potrafią tworzyć innowacyjne i funkcjonalne wyposażenie będące istnymi dziełami sztuki.

Niektórzy twierdzą, że nowoczesny włoski styl przypomina neonordycki dizajn. Niektóre proste i funkcjonalne formy są rzeczywiście bardzo podobne. Włoski dizajn we wnętrzach ma jednak tendencję do koncentrowania się na odmiennych kolorach i materiałach niż większość skandynawskich projektów.

projekt wnętrza sypialni w stylu włoskim

Wnętrza we włoskim stylu – siła tradycji

Produkty wytwarzane i projektowane we Włoszech wykorzystują wysokiej jakości materiały, wyroby rękodzieła i kładą duży nacisk na dbałość o detale. Wnętrza w nowoczesnym włoskim stylu nacechowane są emocjami, oraz przesiąknięte pasją oraz artystycznym kunsztem twórców niezwykłego wyposażenia. Większość firm i przedsiębiorstw produkujących włoskie meble, oświetlenie i dekoracje to prywatne i rodzinne przedsięwzięcia. Gwarantuje to niezwykłą jakość, którą ciężko odnaleźć w produktach z innych części świata. Dodatkowo różne regiony Włoch posiadają odmienne tradycje rzemieślnicze, co sprawia iż specjalizują się one w ściśle określonych produktach, zapewniając im najwyższą jakość. Pomysły i projekty włoskich projektantów realizowane są z weneckiego szkła, drewna z Friuli, Toskańskich skór, materiałów z Sycylii i stali z Apulii. Ponieważ wszystkie elementy luksusowych, włoskich elementów wyposażenia wnętrz powstają na miejscu, możliwa jest dokładna kontrola nad całym procesem wytwórczym.

włoski styl we wnętrzach projektant i architekt

Włoskie meble są bardzo charakterystyczne. Zróżnicowane wpływy, materiały wysokiej jakości i niesamowite wzory włoskiego wyposażenia wnętrz mają ponadczasowy charakter. Projektanci szukają sposobów na zapewnienie miłośnikom włoskich wnętrz innowacyjnych produktów, które wpiszą się w nowoczesny styl życia. Łączą one najnowszą technologię z produktami tradycyjnego rzemiosła. Te wszystkie elementy sprawiają, że ludzie na całym świecie uwielbiają włoskie wnętrza i wypełniające je wyposażenie.