UKRYTE SŁOŃCE – projekt wnętrza klasycznego domu

UKRYTE SŁOŃCE


Złoto to symbol wieczności, doskonałości i bogactwa. W wielu wierzeniach było ziemską manifestacją słońca i uznawane za boski metal. Nasze „ukryte słońce” to wnętrze inspirowane naturalnymi kompozycjami kolorystycznymi żył złota skrytych w szarych, kamiennych monolitach.


Znalezione obrazy dla zapytania gold vein


Aranżacja wnętrza utrzymana w stonowanej, ponadczasowej kolorystyce z przewaga szarości i bieli, została wzbogacona elementami starego złota. Luksusowy charakter wnętrza rezydencji podkreślają szlachetne materiały takie jak marmurowe okładziny, miękkie, połyskujące tkaniny czy kryształowe lampy.

Serce domu stanowi salon z kominkiem inspirowanym estetyką stylu art deco. Symetryczny układ salonu został dodatkowo zaakcentowany za pomocą okazałej, kryształowej lampy. Do strefy z układem pikowanych sof przylega strefa jadalni oraz strefa gabinetowa z podświetlaną biblioteczką.

W jadalni zaplanowany został duży stół z ozdobnym układem forniru egzotycznego, oraz wygodne, tapicerowane krzesła. Kolorystyka kuchni została konsekwentnie utrzymana w szarościach i bielach. Uwagę przyciąga dymione szkło z podświetleniem oraz dekoracyjne szprosy wygięte w łuki.

Perspektywę holu wejściowego rezydencji zamyka konsola na tle tafli lustra. Dekoracyjna, geometryczna rama z elementami złota wieńczy kompozycję. Lustrzane, pionowe pasy przecinają ozdobny układ okładziny kamiennej na ścianach.

Projekt wnętrza sypialni głównej stanowi kontynuację założeń projektowych z przestrzeni dziennej. Szarości łączą się z bielą i złotem. W tapicerowanej okładzinie ściany zostały ukryte drzwi do garderoby. Uwagę przyciąga złoty plafon z kryształami oraz klasyczny, portalowy kominek z szarego marmuru. Ponadczasową kompozycję wnętrza dopełnia ozdobne lustro w czarno-złotej ramie oraz dyskretne kinkiety z abażurami.

Łazienka przy sypialni została zaprojektowana z wykorzystaniem okładzin z rysunkiem marmuru. Na tle okna została zlokalizowana wanna wolnostojąca. Złota mozaika doskonale uzupełnia kompozycję wnętrza i nadaje przestrzeni niepowtarzalny, luksusowy charakter. W garderobie dekoracyjne, lustrzane fronty powiększają przestrzeń, a oliwkowa wykładzina zapewnia przyjazny charakter wnętrza.

Klasyczna aranżacja sypialni gościnnej została wzbogacona efektowną grafiką w tonacji liliowej. W projekcie wnętrza łazienki zostały połączone odcienie zieleni ze złotymi detalami.