FIVE O’CLOCK – projekt wnętrza apartamentu w Warszawie

Przedmiotem opracowania projektowego był apartament o powierzchni 150 m2. Wnętrze zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa. Zgodnie oczekiwaniami inwestora, we wnętrzu dominują klasyczne rozwiązania, a cały apartament ma ciepły, przyjazny charakter.

W przestrzeni dziennej zaproponowaliśmy zastosowanie sztukaterii na ścianach i sufitach. Parkiet francuski na podłodze podkreśla klasyczny charakter wnętrza. W projekcie aranżacji wnętrza dominują jasne, lekkie kolory. Stylizowana kuchnia z wyspą została otwarta na wnętrze salonu i jadalni. W strefie wejściowej pojawiło się tapicerowane siedzisko oraz konsolka z lustrem.

Klasyczny wyraz wnętrza sypialni został przełamany dzięki zastosowaniu geometrycznych, połyskujących tapet oraz lustra z wypiaskowanym wzorem nawiązującym do tapety. Fragment lustra bez piaskowania został zaplanowany jako toaletka w sypialni. Wejście do garderoby przy sypialni zostało ukryte za przesuwnymi drzwiami meblowymi.

Wnętrze gabinetu ma bardziej nowoczesny charakter, jednocześnie mocno nawiązuje do pozostałych przestrzeni apartamentu.

W projekcie łazienek zostały wykorzystane marmurowe płytki. W większej łazience zaproponowaliśmy wyrazisty dekor w stylu glamour oraz konsolkę z umywalką. W mniejszej łazience w strefie prysznicowej pojawiła się geometryczna mozaika z ciętych płytek kamiennych.