Luksusowe meble włoskie – tradycja i innowacja

Historycznie świat luksusowych mebli i sztuk dekoracyjnych był w całości zdominowany przez Francję od czasów Ludwika, aż po secesję i art deco lat 1920-30. Dopiero ostatnie dekady XX wieku przyniosły nowości w sferze dizajnu i zdecydowanego lidera tej branży – Włochy. Wkład ówczesnych i współczesnych włoskich projektantów pozostawia niezatarty ślad i ugruntowuje pozycję Włoch, jako głównego eksportera współczesnej klasyki w dziedzinie luksusowych mebli. Włoskie meble to efekt umiejętności i eksperymentów firm stolarskich, które  tworzą niezwykłe wyposażenie, utrzymując niezmiennie wysoki poziom. Przyciągają największe talenty projektowe z całego świata i wprowadzają niezwykłe meble i dekoracje do wnętrz domów ludzi na całym świecie. Włoskie marki luksusowych mebli to wiele uznanych i ogólnie znanych producentów, jak i niezliczona ilość małych manufaktur. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych, wg nas, producentów ekskluzywnych mebli włoskich, a także wyposażenia wnętrz.

Luksusowe meble stoły i lampy – Cattelan Italia

Cattelan Italia to firma założona w 1979 r. przez Giorgio i Silvię Cattelan. Przez ostatnie 40 lat ten włoski producent mebli ciągle zaskakuje świat, wprowadzając innowacyjne i nowoczesne luksusowe meble o niezwykłej stylistyce. Dzisiaj kierownictwo Cattelan Italia zostało przekazane synowi Państwa Cattelan – Paolo, który podtrzymuje rodzinną tradycję pracy z najsłynniejszymi włoskimi projektantami. Gastone Rinaldi, Yoshino i Emilio Nanni to tylko nieliczni z całej grupy projektantów, którzy przyczynili się do nagradzanych kolekcji Cattelan. Cattelan Italia budowanie marki rozpoczął od produkcji takich elementów, jak stoły i stoliki kawowe a obecnie proponuje klientom również artykuły dekoracyjne, łóżka, krzesła, komody, a nawet oświetlenie. Włoskie luksusowe meble Cattelan Italia mają ugruntowaną pozycję na rynku światowym, a jej produkty odnajdziemy w najbardziej wyrafinowanych wnętrzach.

luksusowe meble stół cattelan italia

cattelan italia luksusowe komody

DV Home – ekskluzywne meble – łóżka i komody

W 1974 roku dwóch doświadczonych stolarzy wraz ze swoimi żonami, które okazały się uzdolnionymi tapicerami, zdecydowało się rozpocząć produkcję na małą skalę stołów i krzeseł. Tak powstała firma DV Home Collection, która stała się dobrze znana z wysokiej jakości materiałów i fachowego rzemiosła. Ich produkty szybko stały się częścią wszystkich kolekcji najbardziej prestiżowych i włoskich producentów kuchni.

Obecnie bogata kolekcja luksusowych mebli włoskich z kolekcji DV Home obejmuje zestawy mebli do sypialni, salonów, wnętrz jadalni i innych. Materiały użyte do produkcji są starannie dobrane. Meble wykonane są z najlepszej jakości drewna z takich drzew jak lipa, wiśnia, orzech i inne.

Oprócz mebli DV Home Collection prezentuje asortyment produktów takich jak oświetlenie, dekoracje, dywany, lustra i inne. Wszystkie lampy i żyrandole DV Home wykonane są z wysokiej jakości szkła Murano.

Luksusowe meble dv home collection łóżko

dv home collection meble włoskie

Selva – klasyczne luksusowe meble w nowoczesnym wydaniu

„Miłość do tradycji. Odwaga do innowacji”. Motto Selvy dobrze oddaje filozofię marki. Z jednej strony stylistyka mebli Selva mocno nawiązuje do rozwiązań tradycyjnych, z drugiej strony tradycyjne formy i linie dostosowywane są do współczesnej i niekiedy nawet nowoczesnej estetycznej wrażliwości. Meble włoskie Selva duży nacisk kładą na rozwiązania i jakość detali. Przez lata marka zdobyła sobie rzesze zwolenników i zdecydowanie należy do jednej z bardziej rozpoznawalnych na światowym rynku luksusowych mebli. Do bestsellerów Selvy należą takie dzieła jak fotele Vendome, stoliki Piccadilly, krzesło Peggy i większość mebli z kolekcji Downtown.

fotele selva luksusowe włoskie meble

włoska sofa luksusowe meble philipp selva

Fendi casa – modne włoskie meble

Znana firma Fendi Casa, założona została w 1987 roku. Przez lata stała się jedną z najdroższych marek mebli włoskich w historii. Dzięki kolekcji zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych elementów, Fendi Casa pasuje do kosmopolitycznego stylu życia, oferując wyrafinowaną estetykę. Luksusowe meble Fendi Casa łączą koncepcję mody i wystroju wnętrz. Fendi Casa potrafi wprowadzić ożywienie i odświeżenie do każdego domu.

fendi casa sofa luksusowa

fendi casa łóżko z włoch luksusowe

Longhi – luksusowe meble – włoskie sofy, komody i akcesoria

Longhi to firma, która skupia się na współczesnym stylu życia. Różnorodność oferowanych przez nią przedmiotów – akcesoria meblowe, przesuwne szklane przegrody, drzwi do wnętrz, sofy – to wynik konsekwentnej globalnej strategii, która wpływa na każdy aspekt procesu produkcyjnego. Jej katalogi i produkty są regularnie aktualizowane. Filozofia Longhi to: najpierw komfort i funkcjonalność, a następnie wizja projektowa, która sprawia, że każdy element – czy to stolik, drzwi, czy cała ściana – jest częścią całego zestawu odznaczającym się subtelnym i eleganckim wyglądem. Te luksusowe meble są wspaniałym elementem każdej aranżacji wnętrz.

meble luksusowe sofa longhi

luksusowe stoliki longhi

Giorgetti – klasyka włoskiego ekskluzywnego dizajnu

Giorgetti to firma z ponad stuletnią tradycją i międzynarodowym uznaniem. Powstała we włoskim mieście Meda. U podstawy kolekcji Giorgetti leżą tradycje i umiejętności włoskich rzemieślników. Te wyjątkowe włoskie luksusowe meble to wysoka jakość wykonania i staranność w doborze materiałów. Znaleźć tu można meble o zróżnicowanej stylistyce, począwszy od czysto klasycznego po styl nowoczesny.

Od początku istnienia firmy, motywem przewodnim kolekcji tych włoskich mebli jest drewno, które z biegiem lat zostało wzmocnione przez wkładki w innych materiałach: skóry, metali, szkła i tkaniny o wielu teksturach i kolorach. Elementy te są łączone ze smakiem, elegancją i dbałością o szczegóły tak, aby zapewnić klientom ponadczasowy produkt, który wykracza poza modę.

Luksusowe meble Minotti – piękne fotele i sofy z Włoch

Włoska marka Minotti ma ponad 60 lat. Design foteli i sof, reprezentowany przez Minotti cieszy się ogromnym uznaniem. Są one pełne wdzięku i niezmiennie modne. Doskonałe tkaniny i skóry to wyróżnik Minotti. Siedziska, luksusowe meble do sypialni, dywany i narzuty zaprojektowane przez Minotti również zyskały szerokie uznanie. Minotti to gwarant najwyższej jakości i piękna. Znakomite wykonanie, wysoka jakość i wyjątkowość czynią Minotti znaną na całym świecie marką ekskluzywnych mebli.

stoliki minotti meble luksusowe

luksusowa sofa minotti

Poliform – włoskie designerskie meble

Poliform to wiodąca na całym świecie marka luksusowych mebli. Producent wyznacza trendy i jest często wyborem osób, preferujących nowoczesny i modny styl życia. Poliform oferuje klientom szeroki wybór zarówno pojedynczych elementów, jak i całych kompletów umeblowania. Włoskie meble Poliform doskonale sprawdzają się także jako elementy aranżacji dużych inwestycji komercyjnych. Te meble odnajdziemy w najlepszych hotelach i obiektach na całym świecie. Ich stylistyka jest prosta i elegancka.

poliform sofa włoskie meble luksusowe

krzesła poliform włoskie meble

Poltrona Frau – skórzane luksusowe meble

Poltrona Frau założona została w 1912 roku przez Renzo Frau. Ten włoski producent mebli ceniony jest na całym świecie za niezwykły design i jakość ręcznie wykonywanych mebli. Wiele modeli tworzonych z kolekcji Poltrona Frau to klasyki designu. Poltrona Frau doceniania jest ze względu na wyjątkowe luksusowe meble wykończone unikatową i opatentowana skórą „Pelle Frau”. Skórę to wykorzystuje się nie tylko przy produkcji sof i foteli do wnętrz, ale znaleźć ją można także w luksusowych samochodach firmy Maserati czy Ferrari.

Poltrona Frau to meble włoskie, w których najwyższej jakości materiały i niezwykłe umiejętności rzemieślnicze tworzą jedyne w swoim rodzaju luksusowe dzieła sztuki doceniane przez użytkowników na całym świecie.

Edra –  meble ekskluzywne

Jedna z najpopularniejszych marek mebli na świecie Edra, jest połączeniem tradycji i nowoczesności. Można tutaj zauważyć przeplatanie się wyrafinowanego kunsztu z innowacyjnymi technologiami. Ekskluzywne meble włoskie Edra to także balans i harmonia pomiędzy technologią a artyzmem. Meble tej luksusowej marki wyróżniają się elegancją, wysokiej klasy materiałami, innowacyjnością, jakością, niezawodnością i dużą dbałością o szczegóły. Bez względu na miejsce docelowe, czy to tradycyjny, czy nowoczesny dom, przestrzenie publiczne czy muzea, produkty Edra będą wyglądały świetnie w każdym otoczeniu.

edra sofa luksusowa z włoch

edra sofa włoska sofa luksusowe włoskie

Wieloletnie tradycje oraz nowoczesny i innowacyjne technologie włoskich producentów luksusowych mebli

Współcześni włoscy producenci luksusowych mebli są godnymi następcami wybitnych dawnych mistrzów. Czasy się zmieniają, podobnie jak style w modzie, ale popyt na wysokiej jakości meble na zamówienie pozostaje taki sam. W dzisiejszych czasach czystość i prostota stylu jest często bardziej preferowana w stosunku do przyciągającego wzrok blasku, ale wysokiej klasy meble są nadal wytwarzane z równą skrupulatnością. Prosta elegancja współczesnych mebli pasuje do naszego stylu życia lepiej niż barokowe formy. W przypadku włoskich mebli ich prosta forma nie oznacza jednak prostoty. W rzeczywistości są to skomplikowane i zaawansowane wytwory sztuki rzemieślniczej. Ta surowość linii wynika z inspiracji artystycznych i ciężkiej pracy utalentowanych włoskich projektantów. Sprawiają, że luksusowe meble płynnie łączą się w nowoczesnym domem, tworząc przyjemne i przytulne miejsce do życia.

fendi casa krzesła włoskie

fotele krzesła minotti włoskie meble

Meble włoskie – perfekcyjne złożenie materiałów

Prawie każdy nowoczesny mebel jest złożoną strukturą, która składa się z kilku materiałów, takich jak różne gatunki drewna, różne metale, szkło, ceramika, skóra, kość słoniowa, skorupa żółwia, tekstylia, farby, lakiery itp. Każdy z tych materiałów jest starannie dobrany, aby idealnie pasował do innych. Różnorodność materiałów dostępnych obecnie producentom mebli jest znacznie większa niż sto lat temu. Współcześni producenci luksusowych mebli używają wielu materiałów nieznanych ich poprzednikom, takich jak aluminium i pleksi. Łącząc nowe materiały ze znanymi materiałami, dzisiejsi stolarze mają możliwość tworzenia ekskluzywnych przedmiotów.

XXI wiek przyniósł wiele możliwości wszystkim ludziom, bez względu na to, w jakiej sferze pracują, a rzemieślnicy nie byli wyjątkiem. Postęp technologiczny zapewnił producentom mebli szeroką gamę wydajnych maszyn do obróbki drewna. Piły panelowe, frezarki, tokarki, maszyny do strugania i polerowania drewna oraz okleinarki uwolniły ludzi od mozolnej pracy, pozostawiając czas na kreatywność i wykonanie jedynych w swoim rodzaju ręcznie wykonanych części. Dlatego wielu producentów luksusowych mebli włoskich łączy wykorzystanie najnowocześniejszych maszyn z rękodziełem. Z powodzeniem osiągają właściwą równowagę między zaletami produkcji przemysłowej a ręcznym tworzeniem wyjątkowych przedmiotów. Meble stworzone dzięki temu podejściu są piękne i niepowtarzalne.

stół cattelan italia włoski design meble

selva krzesła włoskie meble

Dlaczego warto kupić ekskluzywne meble z Włoch?

Meble są jednym z większych wydatków przy aranżowaniu i wyposażaniu domu. Warto dłużej zastanowić się nad tym elementem wnętrza, które często służyło będzie przez lata. Odpowiednie dobranie stylu i marek mebli ma duże znaczenie dla ostatecznego efektu wizualnego i jakości aranżowanego wnętrza. Tylko najwyższej jakości meble będą w stanie sprostać próbie czasu i będą nam służyły przez długi okres. Trudno znaleźć odpowiednik ekskluzywnych mebli w średniej lub niskiej półce cenowej. Przez dziesięciolecia włoskie meble były podstawowym wyposażeniem wysokiej klasy projektów wnętrz na całym świecie. Tak jak włoskie marki modowe i włoskie wina, tak włoskie luksusowe meble oferują nienaganną jakość. Doskonałe rzemiosło i talent do sztuk wizualnych sprawia, że włoskie ekskluzywne meble niezmiennie pozostają na topie meblarskich marek.

Jest wiele powodów, dlaczego warto rozważyć zakup mebli wiodących włoskich marek.

  • Stwórz niepowtarzalne i unikalne wnętrze pełne niezwykłych włoskich mebli

Włoskie meble są unikalne i niepowtarzalne. Przykuwają uwagę i tworzą niezwykłą przestrzeń życia. Wnętrza wyposażone w ekskluzywne meble z Włoch posiadają niepowtarzalny klimat, a ich piękno sprawia, że trudno przejść obok nich obojętnie. Meble włoskie przemawiają za domowników i mówią o ich stylu, guście oraz podejściu do życia. Elegancja, ponadczasowy wygląd i unikalność rozwiązań to wspaniałe cechy niezwykłego włoskiego wyposażenia domu.

  • Nacisk na jakość w ekskluzywnych meblach

Ekskluzywne meble zbudowane są w sposób, który pozwala im przetrwać w niezmienionej formie przez lata. Wielu klientów na całym świecie docenia to, że produkty te mają niesamowitą trwałość. Podczas gdy odporność przeciętnej sofy liczona jest na około 5 lat, luksusowe produkty mogą przetrwać całe życie ich użytkowników, zwłaszcza jeżeli będą w odpowiedni sposób konserwowane. Są one doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą kupować nowych mebli lub wymieniać tapicerowania starych co kilka lat.

  • Różnorodność kształtów i rozmiarów luksusowych mebli włoskich

Meble włoskie dostępne są obecnie na całym świecie. Wiele wyspecjalizowanych firm oferuje stoły, sofy, biurka, szafy, łóżka i wiele innych dostarczając je do dowolnego miejsca. Dostępna jest szeroka gama produktów i opcji dekoracyjnych. Luksusowe meble włoskie mogą z powodzeniem być wykorzystane w prawie każdej przestrzeni mieszkalnej lub komercyjnej. Dzięki zróżnicowanym kształtom i rozmiarom można dopasować je do każdej przestrzeni. Umeblujemy nimi zarówno wnętrza małe, jak i ogromne reprezentatywne salony.

poliform krzesła luksusowe włoskie

edra sofa luksusowa włoska

sofa dv home collection meble włoskie