Architekt wnętrz w Warszawie – podstawowe informacje o zawodzie

Rynek pracy dla architekta wnętrz w Warszawie jest ściśle powiązany z rynkiem budowlanym. W ciągu kilku ostatnich lat stolica zamieniła się w ogromy plac budowy. Nowe osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i obiekty handlowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Ogrom inwestycji budowlanych i ich skala pokazuje jak bardzo chłonnym rynkiem jest stolica. Ten potężny i prężny rozwój jest oszałamiający i imponujący. Zwiększona ilość powstałych obiektów ma też przełożenie na znacznie większe zapotrzebowanie na usługi architektów wnętrz w Warszawie. Poniżej przegląd najważniejszych informacji związanych z warszawskim rynkiem projektowania wnętrz.


architekt wnętrz warszawa


Architekt wnętrz Warszawa – studia, szkolenia i kursy.

Na Warszawskim edukacyjnym znajduje się duża ilość kursów jak i uczelni proponującym osobom zainteresowanych karierą architekta wnętrz kształcenie w tym kierunku. Poniżej kilka najpopularniejszych ośrodków uczelnianych posiadających w swojej ofercie studia kierunkowe projektowania i architektury wnętrz.

dobry architekt warszawa wnętrza i projekty k

 

  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – Wydział Architektury Wnętrz

Historia Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie sięga 1905 r. Wtedy to powołano w Warszawie Katedrę Sztuki Stosowanej, na której w latach dwudziestych pojawiła się „architektura wnętrz”. Od tamtego czasu warszawska ASP, z przerwa na lata wojenne, kontynuuje tradycję nauczania i edukowania w Warszawie architektów wnętrz. Uczelnia kształci studentów integrując różne dyscypliny takie jak sztuka, nauki humanistyczne i techniczny tak aby przyszli architekci wnętrz mogli podołać skomplikowanej materii kształtowania przestrzeni wnętrz.Uzyskany dyplom WAW ASP pozwala na ubieganie się o uczestnictwo w organizacjach zawodowych zrzeszających architektów wnętrz. Więcej na : https://asp.waw.pl/

  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Osobie chcącej zostać architektem wnętrz ta warszawska uczelnia ma do zaoferowania program, który łączy sztukę plastyczną i elementy architektoniczne z gruntowną wiedzą o multimediach, sztuce wizualnej i nowoczesnych mediach cyfrowych. Przyszłym warszawskim architektom wnętrz zasady projektowania wnętrz jak i elementów meblowych przybliża kadra doświadczonych pedagogów. Studia obejmują naukę zarówno nowoczesnych jak i prostych i tradycyjnych metod tworzenia projektów architektury wnętrz. Studenci mają możliwość dodatkowo doskonalenie wielu języków , tak aby mieć możliwość pracy w kraju jak i za granicą.

  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej to uczelnia o ponad dwudziestoletniej historii. W ramach swej działalności przygotowuje do zawodu architektów wnętrz na dwóch profilach studiów : Home design oraz Wnętrza Publiczne.

Profil Home design na kierunku Architektura wnętrz w UTH.

Profil Home Design pozwala absolwentom na tworzenie wnętrz funkcjonalnych i estetycznych. Wprowadza swoich studentów w tajniki materiałów, najnowszych trendów i rozwiązań ze świata architektury wnętrz. Profil ten skupia się na projektowaniu wnętrz mieszkalnych.

Profil Wnętrza publiczne na kierunku Architektura wnętrz w UTH.

Na tym kierunku studiów nacisk kładzie się na elementy pozwalające na rozwiązywania zagadnień projektowania wnętrz przestrzeni publicznych. Profil ten przygotowuje osoby chcące zostać architektami wnętrz do kształtowania w sposób atrakcyjny wizualnie przestrzeni wnętrz użyteczności publicznej.

  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie to niepubliczna uczelnia o charakterze techniczno-artystycznym. Szkoła istnieje w Warszawie od 20 lat ale kierunek kształcący architektów wnętrz stworzony został w 2002 roku. Grupa doświadczonych dydaktyków i specjalistów, laureatów nagród i wyróżnień ma na celu przekazanie studentom wiedzy o najwyższej jakości oraz szereg umiejętności praktycznych.

Architekci wnętrz kończący tę warszawską uczelnię przygotowani są nie tylko do projektowania wnętrz ale również często podejmują pracę jako projektanci mebli i pracownicy przemysłu wzornictwa.


Zobacz także: Ile kosztuje architekt wnętrz w Warszawie?


Gdzie szukać dobrego architekta wnętrz w Warszawie ?

architekt wnętrz warszawa najlepszy kSzukając architekta wnętrz w Warszawie każdy z zainteresowanych usługami projektowymi może skorzystać z kilku rozwiązań. Najprostszą i często stosowaną metodą jest wywiad wśród znajomych, którzy już skorzystali z takiej usługi i zebranie opinii oraz poleceń już znanych w naszym środowisku architektów. Inną drogą jest skorzystanie z czasopism branżowych. Na ich stronach często przedstawiane są realizacje wnętrz wraz z danymi autora danej aranżacji. Oczywiście największym i najbardziej dostępnym medium a zarazem bazą danych jest internet. Wyszukiwarki na zapytanie „ architekt wnętrz Warszawa „ podają dziesiątki wyników. Przegląd wszystkich propozycji może zająć sporo czasu ale na pewno ta inwestycja przyniesie efekt w postaci zadowolenia i satysfakcji z wyglądu zaprojektowanej przestrzeni. Większość z projektantów udostępnia również swoje portfolio na portalach branżowych, gdzie mamy skondensowane informacje i z pewnością szybciej jesteśmy w stanie przeglądnąć multum profesjonalnych projektów opracowanych przez najlepszych architektów wnętrz.