Architekt wnętrz Kraków – najważniejsze informacje

Kraków to miasto o dynamicznie zmieniającym się krajobrazie. Ciężko znaleźć miejsce, w którym widok wolny byłby od dźwigów budowlanych pnących się majestatycznie ku niebu. Wszystkie te konstrukcje znaczą miejsca, w których powstają nowe osiedla mieszkalne, obiekty handlowe lub też budynki biurowe. Czy tak nasycony nowymi inwestycjami budowlanymi krakowski rynek przyjazny jest architektowi wnętrz? Gdzie kształceni są architekci wnętrz w Krakowie i gdzie potencjalny klient może znaleźć architekta o najlepszych kwalifikacjach? Poniżej postaramy się przybliżyć w uproszczonej formie zagadnienia dotyczące projektantów w Krakowie.


architekt wnętrz krakow


Architekt wnętrz Kraków – studia, szkolenia i kursy.

Kraków jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Na edukacyjnej mapie Krakowa znajduję się wiele szkół państwowych jak i prywatnych, które oferuję studia i szkolenia, o różnym stopniu zaawansowania, dla przyszłych projektantów i architektów wnętrz. Poniżej zestawienie najpopularniejszych miejsc w Krakowie, w których osoby marzące o karierze architekta wnętrz mogą zdobyć podstawowe kwalifikacje.

  • Wydział Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Początki Wydziału Architektury Wnętrz datuje się już na połowę XIX wieku. Podczas następujących na Wydziale przekształceń rozwijano elementy związane z architekturą wnętrz. Kształcenie młodych krakowskich architektów wnętrz bazuje na kształceniu ogólnym w tematyce ogólnoplastycznej, historii architektury wnętrz i sztuki, metodyki projektowej oraz innych, pokrewnych dziedzin. Kształcenie przyszłego architekta wnętrz polega na integrowaniu sztuk plastycznych z wiedzą techniczną, tak aby był w stanie w pełni świadomie kształtować przestrzeń w zakresie architektury wnętrz, projektowania mebli oraz wszystkich elementów wchodzących w zakres danego zagadnienia projektowego. W programie kształcenia projektantów przewidziane są również liczne praktyki zawodowe. Więcej na waw.asp.krakow.pl

  • Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego to kolejna uczelnia kształcąca w zawodzie architekta wnętrz w Krakowie. Studia na kierunku Architektury Wnętrz pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresy historii sztuki i designu, budownictwa, funkcjonalności przestrzeni, oświetlenia i wielu innych zagadnień.

Absolwent kończący studia na Krakowskiej Akademii jest wszechstronnie przygotowywany do zawodu architekta wnętrz. Więcej na https://www.ka.edu.pl/

  • Krakowskie Szkoły Artystyczne – Szkoła Wnętrz i Przestrzeni

Absolwenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni kończą studia z dyplomem i tytułem Projektanta i Dekoratora Wnętrz, który otrzymują również w języku angielskim z uwzględnieniem wymogów Unii Europejskiej. Nauka w szkole trwa dwa lata. Szkoła kształci zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Stanowi alternatywę dla studiów projektowania wnętrz.

Osobom pragnącym rozpocząć karierę architekta wnętrz w Krakowie szkoła proponuje kształcenie z uwzględnieniem następujących przedmiotów: rysunek odręczny, rysunek architektoniczny, podstawy fotografii, przestrzenie kultury, materiałoznawstwo, obsługa programów projektowych, struktury wizualne, perspektywa i wiele innych.

Szkoła mieści się w centrum historycznego Krakowa a jej wykładowcy to aktywnie działający projektanci i architekci wnętrz.

  • Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Wielu z działających na terenie Krakowa architektów wnętrz jest absolwentami studiów Architektury Politechniki Krakowskiej. Studia te kompleksowo i gruntownie przygotowują do pracy w zawodzie architekta. Zdobyta wiedza pozwala na bezproblemową aktywność również w tematyce projektowania i architektury wnętrz. Więcej na arch.pk.edu.pl/

Oprócz wyżej wymienionych ośrodków istnieje wiele różnorodnych kursów, które w ramach swojej działalności pozwalają na rozpoczęcie przygody z tym ciekawym zawodem.


Przeczytaj również : Cena architekta wnętrz w Krakowie


Gdzie szukać dobrego architekta wnętrz w Krakowie ?

dobry architekt wnętrz krakówOgromna ilość specjalistów od kreowania przestrzeni nie ułatwia potencjalnym klientom wyszukania właściwej osoby do wykonania projektu wymarzonego wnętrza. Jak i gdzie inwestor może znaleźć projektanta i w jaki sposób mogą zweryfikować umiejętności danego architekta?

Największą popularnością cieszą się wyszukiwarki internetowe. Na zapytanie ” architekt wnętrz Kraków ” dostajemy ogrom wyników, które pozwalają na gruntowne zapoznanie się z z ofertą wielu pracowni oraz architektów świadczących usługi związane z projektowaniem wnętrz. Szukając architekta wnętrz można również skorzystać z portali branżowych oraz katalogów firm, gdzie wielu specjalistów zamieszcza swoje portfolio.

Warto poświęcić trochę więcej czasu na dokładne zapoznanie się z prezentowanymi pracami. Zainwestowane godziny z pewnością zaprocentują i pozwolą wybrać idealnego architekta do stworzenia unikalnego i niepowtarzalnego wnętrza.